Snipper Ücretsiz Ekran Alıntısı Alma Programı

Yazılımlar Ümit Bilgin Yorum yok 22 Eylül 2018

Çok fazla bilgisayar kullanan kullanıcılar çoğu zaman hızlı bir şekilde ekran görüntüsü alma ihtiyacı duyuyor. Windows’un standart ekran alıntısı aracını açıp bir ekran görüntüsü almak çok vakit kaybettirebiliyor. Bu yazımda bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz çok kaliteli bir yazılımı tanıtıyorum.

Bahsettiğim yazılımın adı Snipper şuan için sadece Windows’da kullanılabilen bu yazılım ilerde Mac OS ve Linux desteği de getirebilir. 1 MB’ın altında boyutu olan bu küçük ama işlevi büyük yazılım Resim Yükle tarafından yayınlanmıştır ve tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

Bu adresten indirebileceğiniz Snipper gerçek anlamda çok küçük boyutuna rağmen içinde bir çok özellik barındırıyor.

Programı kurmakta kullanımı gibi son derece basit. Size verdiğim adresten indirip setup dosyasını çalıştırmanız yeterlidir. Kalan kısımda tek yapmanız gereken ileri ileri ileri 🙂

Programdaki bazı kısayollar :

* PrtSc tuşu aracı açar.
* CTRL + A tüm alanı seçer (Alternatif olarak ekran alıntısı alanına çift tıklayabilirsiniz.)
* CTRL + C ekran alıntısını panoya kopyalar.
* CTRL + S ekran alıntısını kaydeder.
* CTRL + D ekran alıntısını upload eder.
* CTRL + G ekran alıntısını Google’da arar.
* ESC araçtan çıkar.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi programı indirip kurduktan sonra PrintScreen tuşuna basarak aracı aktif edebilirsiniz. Yazılım otomatik olarak kendisini başlangıca eklemektedir böylelikle bilgisayarı her açtığınızda tekrar programı açmakla uğraşmanıza gerek kalmıyor PrintScreen tuşuna basmanız yeterli.

Snipper’ı İndir

857 okunma